همسفرسفربین

مجله گردشگری

جذاب ترین سواحل شنی عمان

نوشته شده توسط : سمانه نادری در تاریخ : پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۴۸

عمان مقصدی جدید و بکر برای نوروز 97یکی از بهترین و بکرترین تجربه های سفر را در تعطیلات نوروز 97 در بندر زیبای عمان می توانید داشته باشید. عمان کشوری تاریخی، با جاذبه های طبیعی فراوان و البته بسیار نزدیک به ایران است؛ و حتی می شود با خودروی شخصی نیز ظرف یک ساعت از طریق دریا و از بندر آزاد قشم به بندر زیبای عمان رسید. گردشگری در عمان طی سال‌های گذشته با سرعت زیادی در حال رشد بوده است. شهر مسقط پایتخت عمان بوده و شهر ضفار دیگر شهر بزرگ این کشور است.

 

عمان مقصدی جدید و بکر برای نوروز 97


عمانی ها از نظر فرهنگ شهرنشینی بسیار خوب هستند و شهر مسقط بسیار تمیز، آرام و پاکیزه است. رانندگی آرام مردم و آرامش حاکم بر خیابان ها، نشانه این مسئله می باشد.

 

عمان مقصدی جدید و بکر برای نوروز 97


جاب است بدانید مردم و مسئولان عمان به کشور ایران و ایرانی ها علاقه زیادی دارند و تمایل شدیدی به داشتن روابط حسنه و گسترده با ایران از خود نشان می دهند. به عنوان مثال نام بزرگترین و بهترین هتل مسقط را گلستان نامیده اند؛ که با دکوراسیون و مبلمان و طرح های ایرانی طراحی شده است.

 

عمان مقصدی جدید و بکر برای نوروز 97


از جذاب ترین بخش های سفر به عمان سواحل شن و ماسه‌ عمان است که سرگرمی های متنوعی را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند. آفتاب گرفتن، شنا، کایت سواری، غواصی، قایقرانی و موج سواری از‌جمله فعالیت‌هایی هستند که در این سواحل زیبا انجام می‌شوند. از بهترین سواحل عمان، ساحل کوروم است که چند هتل مجلل در ساحل آن ورودی دارند. این ساحل علاوه بر هتل های مختلف، با مجموعه ای از رستوران ها و کافه های دنج و زیبا احاطه شده است.

 

عمان مقصدی جدید و بکر برای نوروز 97


در سواحل عمان ماهیگیران محلی در حالی که صید خود را از قایق به ساحل منتقل می‌کنند شما را با پیشنهادهای خود، ترغیب به خرید ماهی تازه می‌کنند. عمان به علت وزش نسیم، یکی از مراکز مناسب برای آموزش کایت سواری است. آموزش این رشته‌ ورزشی در ساحل السوادی در هفتاد کیلومتری شمال مسقط، بخصوص در خلیج مصیره وجود دارند. به علت خط ساحلی طولانی عمان و آب زلال آن، زندگی موجودات دریایی و همچنین گیاهان زیر آب از جمله ثروت های عمان محسوب می شوند. این آب ها به قدری تمیز هستند که به طور متوسط تا عمق بیست تا سی متری زیر آب قابل رویت است. تخم گذاری لاک پشت های صد ساله و دلفین های شناور در مجاورت سواحل عمان، از دیگر دلایل محبوبیت نقاط ساحلی این کشور هستند.

 

عمان مقصدی جدید و بکر برای نوروز 97


سواحل عمان با توجه به اعتقادات مذهبی دارای دو بخش جداگانه برای شنای آقایان و بانوان است. و البته بخشی مختلط نیز برای مسافران خارجی در سواحل این کشور در نظر گرفته شده است. عمان علاوه بر جاذبه های طبیعی دارای جاذبه های تاریخی متعددی نیز می باشد.  پس سفربین به شما پیشنهاد می دهد که در برنامه های سفرهای نوروزی خود حتما بندر زیبای عمان را هم قرار دهید.  
 

عمان مقصدی جدید و بکر برای نوروز 97

 

---------------------------

گردآوری و تنظیم : سفربین

مطالب پیشنهادی:

تبلیغات

    www.safarbin.ir www.safarbin.ir www.safarbin.ir www.safarbin.ir

کلمات کلیدی

تخفیفات ویژه !     تا 30% تخفیف بگیرید فقط با ثبت ایمیل و شماره موبایل

ثبـت نام