همسفرسفربین

مجله گردشگری

جاذبه های دیدنی ارمنستان

نوشته شده توسط : سمانه نادری در تاریخ : پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۴۸

سفر به سرزمین کهن ارمنستان


 

کشور ارمنستان جاذبه های دیدنی و زیبای زیادی دارد از شما گردشگران می خواهیم با سفربین همراه شوید که تعدادی از این جاذبه های زیبا را به شما معرفی کنیم . سالانه گردشگران زیادی از قسمت های مختلف جهان به ارمنستان سفر می کنند به خصوص ایرانی ها. در تعطیلات نوروز هم ارمنستان بسیار شلوغ می باشد چون گردشگران زیادی برای دیدن این شهر زیبا و جاذبه هایش به انجا سفر می کنند.

خیابان شمالی ایروان
خیابان شمالی ایروان یک پیاده راه در ایروان ارمنستان می باشد. این خیابان که در مرکز ناحیه کنترون قرار دارد در سال 2007 ساخته شده است و چهارصدو پنجاه متر طول و بیست و هفت متر عرض دارد. در خیابان شمالی ایروان ، خانه های مسکونی مجلل ، فروشگاه ها ، هتل ها ، رستوران ها و کلوب های لوکس قرار گرفته اند. در این خیابان که یکی از جاذبه های دیدنی جدید ارمنستان می باشد ، فروشگاه های برندهایی همچون آرمانی ، باتا ، بربری ، کلارکز ، کلوین کلاین و.... نمایندگی دارند.
حتی بسیاری از رستوران ها و کافه ها در خیابان شمالی ایروان فعالیت می کنند که از مهمترین آن ها سینابون ، کی اف سی ، برگر کینگ ، پیتزاهات و ... می باشد. سبک معماری این خیابان زیبا ارمنی روسی می باشد که خانه اپرا را به میدان جمهوری وصل می کند. در واقع با وجود این همه برند معروف در این خیابان می توان گفت که خیابان شمالی یکی از مرکز خرید ایروان می باشد.

 

سفر به سرزمین کهن ارمنستان

کاسکاد ، هزار پله ایروان
کاسکاد که به معنی آبشارهای کوچک می باشد و ایرانی ها در ارمنستان آن را به نام هزار پله به خاطر پله های زیادی که دارد می شناسند و در کنار این مجموعه مجسمه های برنزی و سنگی زیبایی وجود دارد و اطراف این مجموعه فواره های و آب نما های زیبای وجود دارد که با باغچه های زیبایی که در اطراف این فواراه ها و مجسمه ها وجود داردکه زیبایی خاصی به این مجموعه می دهد در کنار این پله ها برای کسانی که توانایی بالا رفتن از پله ها را ندارند پله برقی وجود دارد که تا ساعت یازده شب کار می کنند. و لازم به ذکر است که در هر طبقه به صورت مجزا مجسمه و باغچه وجود دارد و در بالای این مجموعه شما می توانید نمای زیبایی از شهر ایروان و سالن اپرا را هم داشته باشید.
جدیدا در ساختمان این مجموعه، موزه جدیدی افتتاح شده است که این مجموعه شامل  آبگینه های زیبا از شیشه هایی که به صورت اعجاب انگیزی فرم داده شده اند موجود می باشند و حتی در کنار آن شما می توانید یکسری از این آبگینه ها را خریداری کنید. وحتی به عنوان سوغات ارمنستان باخود ببرید.

 

سفر به سرزمین کهن ارمنستان

باغ گیاه شناسی ایروان
باغ گیاه شناسی ایروان در ناحیه آوان در بخش شمال شرقی ایروان واقع شده است و محدوده ای نیمه خالی در حدود هشتاد هکتار را احاطه کرده است. این مجموعه شامل بیش از 200 گونه ی بومی و گیاه های نادر و کمیاب  می باشد. امروزه این باغ زیبا یکی از جاذبه های گردشگری ایروان محسوب می شود. و همین طور محلی برای علم آموزی دانشجویان و کسانی که به گل و گیاه علاقه زیادی دارند.

 

سفر به سرزمین کهن ارمنستان

 

--------------------------------

گرداوری و تنظیم : سفربین

مطالب مرتبط :

تبلیغات

    www.safarbin.ir www.safarbin.ir www.safarbin.ir www.safarbin.ir

کلمات کلیدی

تخفیفات ویژه !     تا 30% تخفیف بگیرید فقط با ثبت ایمیل و شماره موبایل

ثبـت نام