همسفرسفربین

مجله گردشگری

جزیره بالی جزیره خدایان

نوشته شده توسط : سمانه نادری در تاریخ : پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۴۸

جزیره بالی بهشت گردشگران


جزیره بالی، که با نام جزیره خدایان شناخته می شود، یکی از هفده هزار جزیره در مجمع الجزایر اندونزی است. بالی با مناظر زیبایی از کوه ها و دشت ها، خط ساحلی معروف و سواحل شنی، زمین های کشت برنجی که در جهان زبانزد هستند و کوه های آتش فشانی خود، یک جزیره زیبا و دوست داشتنی به وجود آورده که در کنار فرهنگ جالب و بی نظیر مردم این جزیره، باعث شده تا در چند سال اخیر جزیره بالی به عنوان بهشتی برای گردشگران معرفی شود. وجود تورهای موج سواری و غواصی، جاذبه های گردشگری تاریخی و فرهنگی و امکانات اقامتی خوبی که برای گردشگران تور بالی فراهم شده است، باعث می شود هر ساله میلیون ها گردشگر با تور بالی از جزیره بالی دیدن کنند. تنوع فعالیت ها و قیمت ها در جزیره بالی به گونه ای است که چه شما بخواهید به صورت کوله پشت گردی سفر کنید یا یک تعطیلات لاکچری را سپری کنید، درجزیره بالی به مشکل نخواهید خورد. رضایت گردشگران تور بالی که به بالی سفر کرده اند به گونه ای بوده است که جزیره بالی در سالهای اخیر جوایز زیادی در زمینه گردشگری برده است.

 

جزیره بالی بهشت گردشگران


اگرچه جزیره بالی در تمام طول سال پذیرای گردشگران است اما به طور معمول اوج مسافرت ها در ماه های آگوست و سپتامبر و تعطیلات کریسمس خواهد بود. اگر شما از شلوغی گریزان هستید در سایر ماه ها بالی به طور شگفت انگیزی یک جزیره آرام و ساکت خواهد بود که می تواند آرامش را به شما منتقل کند. تغییر دمای هوا در طول سال بین بیست تا سی درجه سانتیگراد است که باعث می شود وضعیت هوایی پایدار و مطوبی به وجود بیاید. از ابتدای دسامبر تا ابتدای مارچ، رطوبت هوا در جزیره بالی به بیشترین مقدار می رسد و گاهی بارش های سهمگینی نیز رخ می دهد؛ اگرچه معمولا این بارش ها در عصرها اتفاق می افتد و روزها هوا آفتابی است. در بقیه سال رطوبت ها کمتر است و هوا در عصرها نسبتا خنک است.
معبد بساکی
معبد بساکی که بیش از هزار سال است به عنوان معبد مادر بالی شناخته می شود، با ارتفاع هزار متر در جنوب غربی کوه آگونگ قرار گرفته است. بساکی یک مجموعه شامل حداقل هشتاد و شش معبد است که معبد اصلی این مجموعه Pura Penataran Agung است. بساکی بزرگترین و مقدس ترین معبد جزیره بالی است که توسط شالیزارهای معروف برنج بالی احاطه شده است.

 

جزیره بالی بهشت گردشگران


معبد تانا لات
معبد تانا لات یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری جزیره بالی است که به خاطر قرارگیری بر فراز صخره های ساحلی به شهرت رسیده است؛ یک معبد باستانی هندو که روزانه در معرض برخورد موج های بی شماری است. این معبد یکی از نمادهای جزیره بالی است که گردشگران تور بالی بازدید آن را نباید از دست بدهند. این معبد که در بیست کیلومتری شمال غربی کوتا قرار گرفته، در برنامه بازدید تقریبا تمام تورهای محلی غرب و مرکز بالی قرار دارد. اگر زمانی که به بازدید معبد تانا لات می روید دریا در حالت جزر خود باشد، می توانید با گذر از آب از نزدیک این معبد را تماشا کنید.

 

جزیره بالی بهشت گردشگران


شالیزاهای طبقاتی برنج
شالیزارهای طبقاتی تگالالانگ در جزیره بالی به خاطر طبقاتی بودن و سیستم کشاورزی مخصوص به خود در دنیا معروف است. بر طبق افسانه های جزیره بالی این روش کشاورزی اولین بار توسط یکی از مردان مقدس تاریخ بالی به نام Rsi Markandeya در قرن هشتم به مردم آموزش داده شده است. اگرچه درجزیره بالی در روستاهای Pejeng و Campuhan از این روش استفاده می شود اما شالیزارهای تگالالانگ بسیار معروف تر می باشند. اگر می خواهید عکسی به یاد ماندنی از تور بالی خود به یادگار داشته باشید، حتما در این مکان عکس بیاندازید. همچنین نقاش های زیادی سالانه از این مکان بازدید می کنند.

 

جزیره بالی بهشت گردشگران


جنگل میمون
جنگل میمون در اوبود که با نام جنگل میمون مقدس نیز شناخته می شود، معروف ترین جاذبه گردشگری اوبود است. این جنگل که در نزدیکی مرکز شهر اوبود قرار داد، به راحتی در دسترس گردشگران تور بالی است و با مقداری پیاده روی می توانند به این جنگل برسند. تماشای بازی کردن میمون ها در زیستگاه طبیعی خود و یا غذا دادن به آنها لذت خاصی خواهد داشت. در کنار این، معبدهای باستانی قرار گرفته در جنگل و مجسمه های پوشیده در خزه به این جنگل زیبایی دو چندانی بخشیده است.

 

جزیره بالی بهشت گردشگران


پارک آبی Waterbom Bali

پارک آبی Waterbom Bali جایی است که می توانید یک روز کامل را به همراه خانواده یا دوستان خود به آب بازی بگذرانید. بعد از گشت و گذار در جاذبه های طبیعی بی شمار جزیره بالی، گذراندن یک روز در پارک آبی Waterbom با بیش از هفده سرسره و بازی آبی مختلف خالی از لطف نخواهد بود. در پارک آبی Waterbom انواع سرسره ها و بازی های آبی برای سنین مختلف و سلیقه های مختلف فراهم شده است؛ به گونه ای که از حوضچه های کوچک مخصوص آب تنی تا سرسره هایی با ارتفاع بسیار زیاد، که موجب ترشح آدرنالین در بدنتان خواهد شد، را می توانید بیابید.

 

----------------------

گرداوری و تنظیم : سفربین

مطالب مرتبط : دری از درهای بهشت در بالی *

تبلیغات

    www.safarbin.ir www.safarbin.ir www.safarbin.ir www.safarbin.ir

کلمات کلیدی

تخفیفات ویژه !     تا 30% تخفیف بگیرید فقط با ثبت ایمیل و شماره موبایل

ثبـت نام