همسفرسفربین

مجله گردشگری

موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ

نوشته شده توسط : سمانه نادری در تاریخ : پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۴۸

موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ تاریخی ترن موزه جهان


موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ روسیه، با سه میلیون اثر هنری یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های جهان و از قدیمی‌ترین نگارخانه‌های هنری و موزه‌های تاریخ و فرهنگ بشری در جهان است.

 

موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ تاریخی ترن موزه جهان


مجموعه عظیم موزه آرمیتاژ در چهار بنا به نمایش گذاشته شده‌است. بنای اصلی، کاخ زمستانی نام دارد و در گذشته محل سکونت رسمی تزارهای روسیه بوده‌است. موزه آرمیتاژ شعبه‌هایی بین‌المللی در آمستردام، لندن و لاس وگاس نیز دارد. از جمله هنرمندانی که آثارشان نقاط قوت مجموعه هنر غرب در موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ هستند، می‌توان به میکل‌آنژ، لئوناردو دا وینچی، پیتر پل روبنس، آنتونی فان دیک، رامبرانت، آگوست رودن، کلود مونه، پل سزان، ونسان ون گوگ، پل گوگن و پابلو پیکاسو اشاره کرد.

 

موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ تاریخی ترن موزه جهان


البته موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ ، مجموعه آثار متعددی دارد که از جمله آنها می‌توان به نشان‌ها، لباس‌ها و جواهرات سلطنتی، مجموعه متنوعی از جواهرات ساخته و بزرگترین کلکسیون موجود در جهان از طلای باستانی متعلق به اروپای شرقی و آسیای غربی اشاره کرد.
در سال ۱۷۶۴، کاترین کبیر با خرید بیش از دویست نقاشی در اروپا، جمع آوری این مجموعه مشهور را آغاز کرد. سفرای روس در پایتخت‌های بیگانه مامور یافتن بهترین مجموعه‌های هنری ارایه شده برای فروش - مانند مجموعه‌های برول سیاست مدار ایالت زاکسن آلمان، کروزا ، کلکسیونر فرانسوی و نگارخانه والپول  در انگلستان  بودند. کاترین کبیر، نگارخانه خود را my hermitage ، گوشه عزلت یا خلوتگاه خود می‌نامید زیرا تنها افرادی انگشت شمار اجازه ورود و تماشای آثار موجود در آن را به دست می‌آوردند. او در یکی از نامه‌های خود با تاسف چنین گفته‌است:«تنها موش‌ها و من می‌توانیم تمام این زیبایی‌ها را تحسین کنیم.» کاترین تئاتر خصوصی خود را که در نزدیکی گالری و در طی سالهای ۱۷۸۳ و ۱۷۸۷ ساخته شده بود نیز، آرمیتاژ می‌نامید.

 

موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ تاریخی ترن موزه جهان


موزه تاریخی ارمیتاژ سنت پترزبورگ که در بین رودخانه نوا  و میدان کاخ واقع ‌شده متشکل از پنج ساختمان و یک بنای اصلی به نام قصر زمستانه است. هر یک از ساختمان‌ ها توسط معماران مشهوری از قرن هجده و نوزده ساخته ‌شده که معروف‌ ترین آن‌ ها بنای قصر زمستانی، طراحی ‌شده است که محل اقامت امپراتوران روسیه تا سال ۱۹۱۷ نیز بوده است.

 

موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ تاریخی ترن موزه جهان


در زمان جنگ جهانی اول ساختمان‌ های این قصر به‌ عنوان بیمارستان استفاده می ‌شد، بعد از پیروز انقلاب در اکتبر سال ۱۹۱۷ مجموعه‏ ی ارمیتاژ با فرمان لنین به موزه تبدیل شد. در جنگ جهانی دوم نیز در سال ۱۹۴۱ تمام آثار موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ به‌ وسیله راه‌آهن به سیبری ارسال و در سال ۱۹۴۵ بعد از پیروزی کشور روسیه بر آلمان بازگشت داده شد.

 

موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ تاریخی ترن موزه جهان


موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ نقش عمده‌ ای در توسعه فرهنگ کشور روسیه ایفا کرد، زمانی که بنای جدیدی به موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ اضافه شد ورود به آن محدودیت داشت و تا پایان قرن نوزده این محدودیت وجود داشت که البته روشنفکران روسی برای دسترسی گسترده ‌تر به مجموعه بسیار جنگیدند. موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ اکنون شامل هشت بخش است: فرهنگ بدوی، عتیقه کلاسیک، فرهنگ‌ های مردم از شرق، تاریخ و فرهنگ روسی، سکه ‌شناسی، هنر اروپای غربی، آموزش‌ و پرورش، مرمت وهمچنین دارای بیش از سیصد و پنجاه سالن نمایشگاه که هر سال حدود سه و نیم میلیون نفر بازدیدکننده دارد.

 

موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ تاریخی ترن موزه جهان


سفربین به شما گردشگران و علاقه مندان به موزه های تاریخی پیشنهاد می کند با تور ارزان سنت پترزبورگ سفر  کنید و حتما از موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ هم دیدن کنید و یکی از ناب ترین موزه های جهان را در این سفر از نزدیک ببنید.

 

---------------------------------

گردآوری و تنظیم : سفربین

مطالب پیشنهادی : زیباترین جاذبه های گردشگری در روسیه  * معرفی هتل های شهر مسکو

 

تبلیغات

    www.safarbin.ir www.safarbin.ir www.safarbin.ir www.safarbin.ir

کلمات کلیدی

تخفیفات ویژه !     تا 30% تخفیف بگیرید فقط با ثبت ایمیل و شماره موبایل

ثبـت نام