همسفرسفربین

مجله گردشگری

اقامتی رویایی در نگین کویر، شهر کاشان

نوشته شده توسط : سمانه نادری در تاریخ : پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۴۸

شکوه یک مهمانی تاریخی در سرای عامری ها


خانه‌ی عامری‌های کاشان در سال 1378 با هدف احیای بخشی از فرهنگ بومی شهر کاشان، به دست توانمند تیمی مجرب از مرمت‌کاران سپرده شد. پروژه‌ی مرمت این خانه‌ی ارزشمند با دقت و وسواس در احیای طرح اصلی بنا و نقوش زیبای آن در سال 1393 به پایان رسید.
افتتاح بزرگترین خانه‌ی سنتی کاشان، به‌عنوان هتل 5 ستاره در سال 1393 با حضور جناب آقای سلطانی‌فر معاون محترم رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جناب پروفسور سمیعی و جمعی از مقامات محترم کشوری صورت گرفت.
هتل سرای عامری‌ها اکنون با پانزده  اتاق، دو فضای رستوران، کافی‌شاپ و گالری، اقامتی رویایی را در نگین کویر، شهر کاشان برای شما عزیزان رقم می‌زند.

 

شکوه یک مهمانی تاریخی در سرای عامری ها


تاریخچه سرای عامری های کاشان
محله سلطان میراحمد، یکی از معروف‌ترین محله‌های کاشان است. جایی که امامزاده سلطان میراحمد، و مهمترین خانه‌های تاریخی کاشان در آن واقع شده‌است. در میان این خانه‌ها سرای عامری‌های کاشان از آن رو که بزرگترین خانه تاریخی کاشان و یکی از بزرگترین خانه‌های تاریخی ایران است، اهمیتی دو چندان دارد. جایی که امروز بخشی از آن، تبدیل به هتل سنتی شده‌است.
این خانه در زمان زندیه ساخته شده اما در دوران قاجار گسترش یافت. درست زمانی که سهام‌السطنه عامری فرد، حاکم کاشان بود و به همراه خانواده و فامیل خود در این خانه می‌زیست.
این خانه با نه هزار و پانصد متر زیربنا، حدود هشتاد و پنج اتاق دارد. قدیمی‌ترین بخش خانه حیاط بیرونی و اندرونی آن است. این خانه همچنین حوضخانه، ایوان‌های رفیع با شاهنشین‌های هفت در، اتاق‌های سه دری، حمام اختصاصی، سرداب و نقب دارد. بادگیر بلند این خانه، یکی از بزرگترین بادگیرهای کاشان است.

 

شکوه یک مهمانی تاریخی در سرای عامری ها

 

مهمانی تاریخی در سرای عامری های کاشان
یکی از زیباترین خانه های تاریخی کاشان که اکنون بعنوان یک مهمانسرای 5 ستاره بروی گردشگران باز است، سرای عامری های کاشان است. سرای عامری های کاشان با معماری بینظیر خود یکی از دیدنی ترین بناهای تاریخی کاشان است که مسافران تور داخلی کاشان می توانند علاوه بر اقامتی آرام و بینظیر، این شاهکار را در طول اقامت خود ببینند.
از فضاهای مهم معماری سرای عامریهای کاشان باید از سرداب، شاه نشین، آینه خانه، هفت دری، هشتی ورودی، ایوان تابستانی و زمستانی، حوض خانه، بهاربند و دو بادگیر نام برد.

 

شکوه یک مهمانی تاریخی در سرای عامری ها


سرای عامریهای کاشان یا هتل سنتی خانه عامریها دارای اتاقها و سوئیتهای لوکس و مجهز، متناسب با فرهنگ اصیل ایرانی است که در طراحی داخلی آن منظور شده است. فضای همه اتاق های سرای عامری های کاشان که با نام کاشانه شناخته می شود، متفاوت با یکدیگر و مستقل از هم هستند.
علاوه بر همه امکانات یک هتل 5 ستاره در سرای عامری های کاشان ، امکاناتی همچون دسترسی به اینترنت بی سیم و فضای خدمات اداری و رایانه ای نیز در دسترس است.

 

شکوه یک مهمانی تاریخی در سرای عامری ها


خدمات سرای عامری های کاشان
تالار آینه در سرای عامری های کاشان که یکی از زیباترین فضاهای موجود این مجموعه است، هم اکنون بعنوان رستوران آماده پذیرایی از میهمانان است. منوی متنوع این رستوران شامل غذاهای اصیل شهر کاشان و ترکیبی از غذاهای بین المللی است که توسط سرآشپزان حرفه ای تهیه و طبخ می گردد.
چایخانه و کافه تریا نیز در سرای عامری های کاشان فضای مطلوب و دلنشینی را برای میهمانان فراهم کرده است که با دارا بودن ورودی مستقل، آماده سرویس دهی به میهمانان مقیم و غیر مقیم هتل عامری کاشان است. سالن همایش سرای عامری های کاشان نیز با ظرفیت نود نفر، امکان برپایی مراسم های متفاوتی را فراهم کرده است. شیرینی پز خانه، سرداب آرامش، حمام ایرانی و موزه سرای عامری های کاشان از دیگر بخشها این هتل زیبا و تاریخی می باشد.

 

شکوه یک مهمانی تاریخی در سرای عامری ها

 

--------------------------

گردآوری و تنظیم : سفربین

مطالب پیشنهادی : خانه ای قجری با رنگ و بوی تازه  *

تبلیغات

    www.safarbin.ir www.safarbin.ir www.safarbin.ir www.safarbin.ir

کلمات کلیدی

تخفیفات ویژه !     تا 30% تخفیف بگیرید فقط با ثبت ایمیل و شماره موبایل

ثبـت نام