همسفرسفربین

مجله گردشگری

تالار ملی اپرای ارمنستان

نوشته شده توسط : سمانه نادری در تاریخ : پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۴۸

تالار ملی اپرای ارمنستان زیباترین سازه شهر ایروان


گوش دادن به موسیقی همیشه می‌تواند خستگی یک سفر طولانی را از وجود آدمی بیرون کند، حالا اگر این موسیقی به‌صورت اپرا و زنده در خانه اپرا و تئاتر ایروان باشد، قطعاً لذت دوچندانی خواهد داشت. سالن اپرای ایروان در کشور ارمنستان هر ساله میزبان تعداد زیادی گردشگر و ارمنی است که به تماشای اپرا و رقص باله می‌نشینند. پس در ادامه با سفربین همراه شوید که نگاهی به این تالار اپرا داشته باشیم .به شما پیشنهاد می کنیم برای تعطیلات نوروز 97 اگر قصد سفر به ارمنستان را داشتید حتما دیدن از خانه اپرای ایروان را فراموش نکنید.

 

تالار ملی اپرای ارمنستان زیباترین سازه شهر ایروان


تالار ملی اپرای ارمنستان ، در شهر ایروان در جمهوری ارمنستان قرار دارد که به صورت رسمی در بیست ژانویه 1933 با اجرای اپرا توسط آلکساندر اسپندیریان افتتاح شد.

 

تالار ملی اپرای ارمنستان زیباترین سازه شهر ایروان


يكي‌ از بخشهاي‌ بسيار مهم‌ فرهنگ‌ ارمنستان‌ موسيقي‌ است، به‌ طوري‌ كه‌ در سالهاي‌ اخير سبكهاي‌ جديدي‌ از موسيقي‌ به‌ وجود آمده‌ است‌ و اين‌ به‌ وسيله‌ اركستر سمفوني‌ ارمنستان‌ در سطح‌ جهاني‌ در زيباترين‌ ساختار آن‌ در خانه‌ اپراي‌ ايروان‌ به‌ اجرا درمي‌آيد، جايي‌ كه‌ مي‌توان‌ به‌ يك‌ فصل‌ كامل‌ از اپرا گوش‌ كرد. فرهنگستان ملی اپرا ، تئاتر و باله  ارمنی ، ارمنستان می باشد.

 

تالار ملی اپرای ارمنستان زیباترین سازه شهر ایروان


خانه اپرا و تئاتر ایروان یکی از مراکز فرهنگی و گردشگری کشور ارمنستان است. کشور ارمنستان از لحاظ غنای فرهنگی و موسیقی یکی از مهم‌ترین کشورهای دنیا به شمار می‌رود و همواره گروه‌های موسیقی این کشور در صدر موسیقی و رقص باله دنیا حضور داشته‌اند. برای افتتاح این سالن تئاتر گروه باله دریاچه قوی اثری از چایکوفسکی را اجرا کردند و درواقع شروع به کار رسمی این سالن محسوب می‌شد.
سالن تئاتر و اپرا ایروان شامل دو سالن کنسرت بزرگ است که یک سالن آن با نام خاتاکواریان نام‌گذاری شده و حدود هزار و چهار صد صندلی ظرفیت دارد و سالن دیگر این تئاتر به نام الکساندر اسپندریان بوده و هزار و دویست صندلی دارد. طراحی زیبا با طاق‌های دل‌ نشین باعث شده است که فضای عالی و منحصربه‌ فردی برای تماشا ایجاد شود.
از زمانی که سالن تئاتر و اپرای ایروان باز شده است، بیش از دویست اپرا و باله مختلف با آهنگسازان ارمنی، روسی و اروپای غربی اجرا کرده است. این سالن تاکنون میزبان گروه‌های از بیش از بیست کشور ازجمله روسیه، اسپانیا، لبنان، ایالات‌متحده، یونان، آلمان بوده است و یکی از سالن‌های معروف اپرا و رقص باله در دنیا است.

 

تالار ملی اپرای ارمنستان زیباترین سازه شهر ایروان


معماری سالن تئاتر و اپرای ایروان نیز منحصربه‌فرد است و از معماری کلاسیک ارمنی بهره برده است. باوجوداینکه سعی شده است که نهایت ظرافت و دقت در آن به کار رود، چند مجسمه از بزرگان این کشور نیز در اطراف آن وجود دارد که نشان از اهمیت فرهنگ در این کشور است. در اطراف سالن اپرای ایروان مجسمه آهنگسازانی مانند خاچاتوریان و اسپندریان و همچنین مجسمه هوهانس تومانیان به‌عنوان شاعر بزرگ این کشور وجود دارد.
این ساختمان یکی از زیباترین سازه‌های شهر ایروان محسوب می‌شود. بسیاری از موفقیت‌های فرهنگی و هنری کشور ارمنستان و شهر ایروان به این سالن ارتباط داده شده است و مردم محلی نیز اعتقاد دارند که وجود سالن اپرا و تئاتر برای انتقال فرهنگ به نسل جوان این کشور حیاتی است.
سالن اپرای ایروان در مرکز شهر و در یکی از مراکز پر رفت‌وآمد شهر یعنی خیابان تامانیان واقع شده است و برای دسترسی به آن سرویس‌های مختلف عمومی وجود دارد.

 

تالار ملی اپرای ارمنستان زیباترین سازه شهر ایروان

 

-----------------------------

گردآوری و تنظیم : سفربین

مطالب مرتبط : پارک ها زیبا و تفریحی ایروان  * دیدنی های تاریخی کشور ارمنستان

تبلیغات

    www.safarbin.ir www.safarbin.ir www.safarbin.ir www.safarbin.ir

کلمات کلیدی

تخفیفات ویژه !     تا 30% تخفیف بگیرید فقط با ثبت ایمیل و شماره موبایل

ثبـت نام