همسفرسفربین

مجله گردشگری

بازارهای سنتی و محلی ایروان

نوشته شده توسط : سمانه نادری در تاریخ : پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۴۸

دربازارهای سنتی متفاوت خرید کنید


یکی از ویژگی‌های جالبی که در بسیاری از شهرهای توریستی دنیا از جمله ایروان وجود دارد، این است که در کنار محصولات شیک و به‌روز و جدیدترین  طراحی‌های برندهای مطرح دنیا، وسایل و اشیای عتیقه و قدیمی و صنایع دستی محلی را هم می‌توان خریداری کرد. در واقع این شهرها ترکیبی از محصولات سنتی و مدرن را عرضه می‌کنند. و بازارهای سنتی و محلی زیادی در ایروان وجود دارد که شما خیلی راحت می توانید خرید خود را انجام دهید.
در ایروان انتخاب‌های زیادی برای خرید پیش روی شما است. از مراکز خرید شیک و لوکس گرفته تا بازارهای روز، بازارهای سنتی و فروشگاه‌ها و بوتیک‌های کوچک و بزرگ. بسیاری از افراد در سفرهای خارجی تمایل دارند که انواع پوشاک را از برندهای مطرح بین‌المللی یا داخلی آن کشور بخرند. در حالی که عده‌ای دیگر ترجیح می‌دهند فقط سوغاتی‌های خاص و ویژه‌ی یک شهر یا کشور را خریداری کنند. بسته به اینکه چه کالایی را برای خرید در نظر گرفته‌اید، محل خرید متفاوت است.

 

دربازارهای سنتی متفاوت خرید کنید

بازار شوکا ارمنستان
بازار شوکا ارمنستان ، مرکز خرید میوه و تره بار و آجیل و خشکبار می باشد. در این بازار می توانید انواع میوه های آسیایی و گرمسیری را پیدا کنید علاوه بر آن در این بازار انواع شیرینی های مختلف ارمنی و آجیل های مخصوص نیز وجود دارد که می توانید زمانی که با تور ارمنستان سفر می کنید برای تهیه آن به این بازار مراجعه نمایید. این بازار در شهر زیبای ایروان واقع شده است و برای خرید و بازدید از این بازار درتور ارمنستان باید به این بازار زیبا بیایید.
در این بازار انواع شیرینی های سنتی و خانگی ارمنی نیز یافت می شود که طعم بسیار خوبی دارد. خوردنی ها و شیرینی های این بازار به شکل های زیبا و خاص می باشند که هر بیننده را برای خرید جذب می کند. همچنین این بازار یک بازار سرپوشیده است که امکان خرید را برای مشتریان و گردشگران راحت تر می سازد. در تور ارمنستان می توانید خوردنی های خوشمزه ای از این بازار تهیه نمایید.

 

دربازارهای سنتی متفاوت خرید کنید

بازار پتاک ارمنستان
بازار پتاک ایروان از دو بخش تشکیل شده است در یک قسمت مخصوص فروش عمده اجناس برای مغازه ها و در بخش دیگر عمده فروش هایی هستند که به مردم و گردشگرانی که با تور ارمنستان به این شهر سفر کرده اند و قصد از بازارهای محلی را جنس می فروشند و همه چیز از لوازم آشپزخانه تا خشکبار لوازم ماهیگیری لباس و لباس شکار و خوراکی و ظروف و شکلات در این بازار موجود می باشد و از نظر قیمت نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد.

 

دربازارهای سنتی متفاوت خرید کنید

بازار سرپوشیده گوم
منظره میوه های تازه و خشک در این بازار سرپوشیده بسیار زیباست و غرفه داران به راحتی به بازدیدکنندگان گردشگران تور ارمنستان اجازه می دهند از همه چیز عکس بگیرند. در فصل تابستان میوه های تازه از قبیل هلو، گیلاس، زردآلو و انواع توت، همه خریداران را وسوسه می کنند. در فصل زمستان میوه های خشک و آجیل ها، از جمله گردوهای آویزان در نخ که به شربت آغشته شده اند و سوجوخ نامیده می شوند، طرفداران زیادی دارند. محصولات دیگر شامل سبزیجات تازه، سبزیجات خشک معطر، باستورمای تند (گوشت خوابانده در ادویه کاری) و قالب های بزرگ پنیر هستند.

 

دربازارهای سنتی متفاوت خرید کنید

 

بازار دستفروشان ایروان
برخلاف پاریس و شهرهای بزرگ، ایروان تنها یک بازار دست فروشی دارد که در همان بازار سوغات ورنیساژ برگزار می شود و در واقع همه چیز ، کارهای چوبی، چرم، پوشاک (معمولا از مد افتاده)، ابزار، عروسک، سگ و قلاده سگ و چیزهای دیگر را می توانید بیابید. گردشگران و مسافرانی که با تور ارمنستان سفر می کنند در بازار دستفروشان ایروان برای خرید اجناس حتما چانه بزنید.

 

--------------------------

گردآوری و تنظیم : سفربین

مطالب مرتبط : پل شیطان شاهکار طبیعت در ارمنستان

 

تبلیغات

    www.safarbin.ir www.safarbin.ir www.safarbin.ir www.safarbin.ir

کلمات کلیدی

تخفیفات ویژه !     تا 30% تخفیف بگیرید فقط با ثبت ایمیل و شماره موبایل

ثبـت نام