همسفرسفربین

مجله گردشگری

دبی هشتمین شهر پربازدید جهان

نوشته شده توسط : یاس امینی در تاریخ : پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۴۸

معروف ترین دیدنی های دبی


دبی هشتمین شهر پربازدید جهان
 

در دبی به جز جذابیت خرید، دیدنی های دبی دومین اولویت توریست ها و گردشگران برای سفر به دبی می باشد.امروزه دبی مقصد مهمی برای گردشگران و تاجران می باشد.در حالی که در سال 2007 هشتمین شهر پربازدید جهان محسوب می شود. اگرچه دبی به پایتخت خرید خاورمیانه مشهور است و به تنهایی بیش از 70 مرکز خرید بزرگ ، مثل دبی مال را در خود جای داده است و بسیاری از گردشگران به قصد خرید سفر می کنند اما دبی دیدنی های جذابی دارد که اگر همسفرسفربین شوید 10جاذبه ی دیدنی دبی را معرفی می کنیم پس همسفرسفربین باشد.
اب نمای دبی
فواره دبی،بزرگترین آبنمای موزیکال دنیا و یکی از معروف ترین دیدنی های دبی است که در دریاچه برج خلیفه ،با هزینه های سنگین،ساخته شده است. طول این آب نما 275 متر است آب را به اندازه ی یک ساختمان 50 طبقه به بالا پرتاب می کند. هزاران نورافکن و چندین پروژکتور با رنگ های متفاوت در طراحی این آب نما به کار رفته است و از تمام زاویه ها برخی از ساختمان ها و دریاچه هم قابل دیدن است. این ابنما با موسیقی های بی کلام ، پاپ و موسیقی عربی می رقصد. جالب بدانید یکی از آهنگ های استفاده شده در این آب نما ، آهنگ امواج ، اثرآهنگ ساز ایرانی می باشد.

دبی هشتمین شهر پربازدید جهان
دلفین بی
 دلفین بی دبی که در آتلانتیس پالم واقع شده است، بزرگترین مرکز نگهداری و نمایش دلفین در دنیا است و یکی از محبوب ترین دیدنی های دبی می باشد. این مجموعه تفریحی هرنوع وسیله بازی برای هرسنی را دارد. در این مرکز تفریحی می توانید در اب های کم عمق بروید،کنار دلفین ها بایستید،بغلشان کنید،عکس یادگاری بگیریدو... .
برج خلیفه
برج خلیفه 828متر ارتفاع دارد و بلندترین ساختمان دنیا می باشدو بیشترین تعداد طبقات در یک برج را دارد. به همین دلیل یکی از مهمترین دیدنی های دبی می باشد. برج خلیفه دبی از مراکز خرید و تفریحی برخوردار است و همچنین عرشه ای برای تماشای مناظر اطراف دارد. اگر ترس از ارتفاع ندارید تماشای مناظر اطراف و عکاسی در هر ساعتی از روز و شب تجربه ای به یاد ماندنی برایتان خواهد بود.

دبی هشتمین شهر پربازدید جهان
اسکله ابراردردبی
اسکله ابرار در منطقه ای تاریخی قرار دارد و بهترین فرصت برای یک تجربه دریایی است. ده دقیقه گردش با قایق های چوبی و سنتی اسکله در اب های نیلگون خلیج فارس و خنکی اب و هوای داغ دبی لذت خاصی دارد. قایق سواری از ابرار در بستکیه شروع می شود،به سمت بازار پارچه فروشان و گالری های هنر می رود و در نهایت به بازار طلا می رسد. سفر دریایی از این جاذبه ی دیدنی دبی،خاطره ای فراموش نشدنی می باشد.

دبی هشتمین شهر پربازدید جهان
سافاری بیابانی دبی
دبی بیابان های حفاظت شده ای دارد که شامل تپه های کویری و شنی با انواع گونه های گیاهی ، پرندگان ، خزندگان و پستانداران مثل غزال عربی می باشد. شتر سواری در صحرا،اسکی روی شن و خوردن نهاریا شام هم بخشی از جاذبه محسوب می شود.

دبی هشتمین شهر پربازدید جهان
باشگاه گلف امارات
باشگاه گلف امارات زمین های قهرمانی بین المللی بسیار زیبایی دارد. این زمین گلف 36حفره دارد و از نوع تمام چمن می باشد. امکان بازی هم در شب و هم در روز وجود دارد. در این باشگاه همچنین می توانید تنیس ، بدنسازی و اسکواش را هم تجربه کرد.این باشگاه دوره های مختلف بازی گلف را هم دارد همه این ویژگی ها باشگاه گلف امارات را به یکی از معروف ترین دیدنی های دبی تبدیل کرده است.

دبی هشتمین شهر پربازدید جهان
پارک آبی وایلد وادی
وایلد وادی یا وادی وحشی،پیشرفته ترین پارک آبی دنیا و یکی از محبوب ترین دیدنی های دبی می باشد که بین هتل برج العرب و هتل ساحلی جمیرا واقع شده است. این پارک روباز با امکان سرد و گرم کردن آب در فصل های مختلف،داشتن سرسره های زیاد،دو ماشین موج سواری مصنوعی و بزرگترین و بلندترین سرسره آبی جهان در خارج از اروپا مردم را از هر سن و سالی به خود جذب می کند. علاوه بر این ها ، محل ویژه ای برای بچه ها با ده ها نوع بازی آبی ، بزرگترین استخر موج دار خاورمیانه که موج هایی در پنج شکل مختلف ایجاد می کند.

دبی هشتمین شهر پربازدید جهان
پیست اسکی دبی
این پیست سرپوشیده اسکی از مشهورترین جاذبه های دبی می باشد که در مرکز خرید امارات قرارداردو سومین پیست اسکی سرپوشیده بزرگ دنیا می باشد. پیست اسکی دبی با دیوارهای شیشه ای ، مجسمه های یخی،تپه سورتمه سواری،زمین بازی کودک و مسیر 400 متری مخصوص اسکی شبیه یک سرزمین عجایب برفی می باشد. یکی از جالب ترین ویژگی های این پیست پنگوئن های برفی آن است شما و مخصوصا بچه ها را حسابی هیجان زده می کنند.

دبی هشتمین شهر پربازدید جهان
پارک الممزر
این پارک خوش منظره یکی از گوهرهای پنهان و محبوب ترین دیدنی های دبی است. الممزر در امتداد دماغه کوچکی در دهانه خور الممزر قرار داردو در خلیج کوچکی درست در مقابل شارجه می باشد. ساحل های شنی سفیدرنگ و دوست داشتنی ، استخر شنا و باربیکیو به همراه فضاهای باز مخصوص بچه ها زمین های بازی ، کلبه های ییلاقی،دکه های اغذیه فروشی،آمفی تئاتر ، زمین چمن برای پیک نیک و ساحل سرپوشیده فراهم شده است. بیشتر فضای پارک را چمن و درخت های نخل ونارگیل پوشانده است و جای خوبی برای گذراندن چند ساعت در کنار خانواده و بازی با بچه ها در کنار ساحل و فضای وسیع پارک است.

دبی هشتمین شهر پربازدید جهان
آکواریوم دبی
آکواریومی عظیم در طبقه همکف دبی مال وجود دارد که بزرگترین آکواریوم دنیاست. به نمایش گذاشتن هزاران جانوردریایی و صدها کوسه و سفره ماهی باعث شده که آکواریوم دبی روی دست خیلی از دیدنی های دبی بزند . بخش بزرگی از این آکواریوم را می توان به شکل رایگان از توی دبی مال دید اما اگر دوست دارید بیشتر لذت ببرید،وارد تونل آکواریوم در عمق یازده متری آن شوید و در حالی که دور تا دورتان را ماهی ها فرا گرفته انداز میان آکواریوم عبور کنید. ولی اگر این هم راضی تان نکرد می توانید به کمک غواصان وارد آکواریوم شوید و در کنار کوسه های آکواریوم ، یکی از بی نظیرترین تجربه های زندگیتان را داشته باشید.

دبی هشتمین شهر پربازدید جهان

تبلیغات

    www.safarbin.ir www.safarbin.ir www.safarbin.ir www.safarbin.ir

کلمات کلیدی

تخفیفات ویژه !     تا 30% تخفیف بگیرید فقط با ثبت ایمیل و شماره موبایل

ثبـت نام