همسفرسفربین

مجله گردشگری

مارماریس جواهر ترکیه

نوشته شده توسط : یاس امینی در تاریخ : پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۴۸

مارماریس شهری بندری در سواحل مدیترانه


مارماریس جواهر ترکیه

مارماریس تمام جذابیت خود را مدیون صنعت توریسم است، هر سال تابستان گردشگران بسیاری ازانگلستان ، اسکاندیناوی و روسیه به این شهر سفر می کنند. در ساحل این شهر لنگرگاه متروکه زیبایی در مجاورت قصری تاریخی وجود دارد و بقایای کشتی های چوبی قدیمی هنوز هم در این محل به چشم می خورند. مارماریس اگر چه به اندازه "بدروم" توسعه یافته نیست اما محل بسیار مناسبی برای گردشگری است. حین گشت زنی در مارماریس به ندرت به افراد محلی برخورد خواهید نمود. علاوه بر تفریحات ساحلی موجود، گشت زنی در سطح شهر و بازدید از جزیره باستانی یونانیان نیز خالی از لطف نخواهد بود.

مارماریس جواهر ترکیه

مارماریس شهری بندری در سواحل مدیترانه است که در جنوب غرب ترکیه واقع شده است. جمعیت این شهر زیبا حدود 28000 نفر است اما در فصل توریست ، به 3000 تا 4000 هم می رسد. مارماریس به علت واقع شدن میان رشته کوه های کنار دریا بسیار مشهور است.

مارماریس جواهر ترکیه

 این شهر همچنین با دو لنگرگاه اصلی و بندرهای متعدد خود ، مرکزی برای کشتیرانی و غواصی نیز محسوب می شود. از مارماریس به طور منظم ، کشتی های تفریحی به سمت جزیره ی یونانی رودز در حرکتند. این شهر دارای آب و هوایی مدیترانه ای با تابستان هایی گرم و مرطوب و زمستان هایی بارانی و خنک می باشد.

مارماریس جواهر ترکیه

مارماریس گوشه ای از بهشت است که در طول سال می توان همنشینی همه طیف رنگهای سبز و آبی را در آن مشاهده نمود. فراوانی گردشگاه های موجود در کناره سواحل طولانی ، وجود بنادر طبیعی ، نزدیکی به شهرهای آنتیک ، زیبایی های طبیعی ، امکانات تورآبی ، بنادر مدرن کشتیهای تفریحی ترکیه ، امکانات مناسب خلیج برای هرنوع ورزشهای آبی ، از هتل های پنج ستاره تا پانسیون های بسیار زیبا ، شهری بهشتی را به وجود آورده است که هم گردشگران با هر نوع سلیقه می توانند تعطیلات دلخواه خود را در آنجا بگذرانند و هم از سفر خود به این شهر زیبا لذت ببرند.

مارماریس جواهر ترکیه

 مارماریس که تا چندی پیش با ماهیگیری ، صنایع ابری و گیاهان معطر خود مشهور بود امروز به صورت یک شهر و مرکز توریستی یزرگ در آمده است. علاوه بر جاده های زمینی با فرودگاه ذالامان و کشتی رودوس نیز به سهولت با دنیای خارج ارتباط داشته و به جهت واقع شدن برروی جاده داتچا و نزدیکی به جاده فتحیه ، اهمیت فراوانی یافته است.

مارماریس جواهر ترکیه

علاوه بر اینکه به واسطه بنادر طبیعی برای کشتی های تفریحی دریای مدیترانه ، در کارخانه جات کشتی سازی خلیج یالانچی نیز تعمیر و نگهداری کشتی های تفریحی انجام می پذیرد. مارماریس به واسطه داشتن آب و هوای مدیترانه ای در زمستان نیز دارای آب و هوای معتدل بوده و امکان شنا کردن وجود دارد. همچنین کوه های مرتفع و به هم فشرده و جنگل های کاج اطراف خود و درختان چنار پهن برگ ، پوشش گیاهی مارماریس را تشکیل می دهد.

مارماریس جواهر ترکیه

مارماریس بهشت زیبای ترکیه

سکونت اولیه مارماریس که تاریخ آن به سه هزارو چهارصد سال پیش از میلاد می رسد با آمدن قومی که نام ریییس آن کار بود آغاز می شود. نام منطقه کاریا که مشتقی از نام رییس قبیله بود داده شده است. برکت سواحل دریای اژه و مدیترانه ، این منطقه را جذاب نموده است. و بدین جهت مارماریس در طول قرون تحت حاکمیت تمدن های بسایری قرار گرفته است.

 

گردآوری و تنظیم : سفربین

تبلیغات

    www.safarbin.ir www.safarbin.ir www.safarbin.ir www.safarbin.ir

کلمات کلیدی

تخفیفات ویژه !     تا 30% تخفیف بگیرید فقط با ثبت ایمیل و شماره موبایل

ثبـت نام